131373452 1520663388143832 3564620315943015670 n 22

Początek tegorocznej zimy na północnej półkuli Ziemi jest niezwykle ostry. W wielu miejscach padają grudniowe rekordy zimna. Na Syberii temperatura w ostatnich dniach spadła poniżej -60°C. Ogromny mróz opanował również Europę. Na północy Skandynawii notowano -44°C. U nas w kolejnych dniach zacznie robić się cieplej, ale nie na długo. O tym jednak szepnę słówko na sam koniec, teraz przejdźmy do prognozy na wtorek.

 NOC

W nocy zachmurzenie duże i całkowite z lokalnymi gęstymi mgłami, osadzającymi szadź. Szansa na rozpogodzenia istnieje przede wszystkim na Podhalu. Tu też możliwe spadki temperatury do ok. -8/-10°C, szczególnie w kotlinach. Na pozostałym obszarze odnotujemy ok. -4/-2°C. Wiatr powieje z kierunków zmiennych, słabo.

WTOREK

Wtorek w większości regionu upłynie w towarzystwie dużego i całkowitego zachmurzenia, oraz lokalnych mgieł. W pojedynczych miejscach może się przytrafić słaby deszcz, również marznący, śnieg lub śnieg z deszczem. Więcej przejaśnień i rozpogodzeń może się pojawić na krańcach południowych regionu. Temperatura dość wyrównana. W najcieplejszej porze dnia odnotujemy ok. 0/+2°C. Wiatr cały czas powieje słabo z kierunków zmiennych.

W nocy z wtorku/środę w całym regionie wystąpią przelotne opady różnego typu. W środę i czwartek także przelotnie popada, głównie deszcz. Temperatura coraz wyższa.

Ocieplenie nie potrwa jednak zbyt długo, bowiem od okolic 20 grudnia zacznie znów się ochładzać i wiele wskazuje na to, że w trzeciej dekadzie miesiąca zawita sroga zima ze śniegiem i sporym mrozem.

meteo nowy