263926473 1280520139025968 3843514994821244587 n

Kończący się tydzień przyniósł pogodę na pograniczu jesieni i zimy, ale z coraz wyraźniejszymi akcentami zimowymi. Wygląda na to, że w nadchodzącym tygodniu biała pora roku pokaże nieco ostrzejsze pazurki. Zapraszam na szczegóły.

 PONIEDZIAŁEK (06.12)

Dziś w nocy z południa nad nasz region dotrze strefa opadów śniegu, chwilami dość silnych. Tydzień rozpoczniemy natomiast pogodą pochmurną z opadami śniegu, a w najniżej położonych miejscach regionu również deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie ok. -1/0°C u podnóża gór, do +1/+2°C w pozostałej części województwa. Wiatr północno zachodni, słaby i umiarkowany.

WTOREK (07.12)

Wtorek również przyniesie duże i całkowite zachmurzenie, oraz lokalne mgły. Słaby śnieg popada głównie na Pogórzu Karpackim. Zrobi się nieco chłodniej.  Maksymalnie w ciągu dnia u podnóża gór odnotujemy ok. -3/-2°C, poza tym nie więcej niż -1/0°C. Wiatr powieje słabo lub umiarkowanie, z kierunków północnych.

ŚRODA (08.12)

W środę na ogół bez opadów z szansą na większe rozpogodzenia. Rano lokalnie utworzą się gęste mgły i zamglenia. To będzie prawdziwie zimowy i mroźny dzień. Termometry wskażą nie więcej niż -4/-2°C Wiatr powieje z kierunków wschodnich, słabo i umiarkowanie.

CZWARTEK (09.12)

Tego dnia zachmurzenie na ogół duże. Z południa dotrze niż z opadami śniegu, lokalnie również marznącego deszczu. Czasami padać może mocno. Temperatura odrobinę wzrośnie i wyniesie maksymalnie ok. -1/+2°C. Wiatr z kierunków wschodnich i południowych, nieco silniejszy w Beskidach.

PIĄTEK (10.12)

W piątek również nie zabraknie chmur i przelotnych opadów śniegu. Temperatura lekko zimowa i w miarę wyrównana. W pełni dnia odnotujemy ok. -2/0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmiennych.

WEEKEND (11-12.12)

Weekend przyniesie na ogół dobrą pogodę, choć miejscami będą się tworzyć gęste mgły. Stopniowo temperatura zacznie piąć się w górę, co będzie zapowiedzą większego ocieplenia na początku kolejnego tygodnia.

Noce w tym tygodniu przy rozpogodzeniach staną się bardzo mroźne, ale o wszystkim będę informował na bieżąco.

meteo nowy