1 foto blyski 2 0 1 0 3 0

Tatrzańscy Policjanci zatrzymali parę, która podróżując z dzieckiem pod pozorem poszukiwania kwatery okradła pensjonaty i innych turystów. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, para została tymczasowo aresztowana.

Do kradzieży doszło 27 listopada br., gdy w pensjonacie w Kościelisku, gdzie pojawiła się para z dzieckiem. Tego dnia właściciel obiektu zainteresował się zaparkowanym przed budynkiem samochodem na świętokrzyskich numerach rejestracyjnych. Gdy wyszedł na podwórko w samochodzie było tylko dziecko. Natomiast wracając w swoim pensjonacie zastał parę młodych ludzi, którzy oświadczyli, że szukają kwatery. Wówczas nikt nie spodziewał się, że są to złodzieje. Para grzecznie opuściła pensjonat i pojechała dalej. Tego samego dnia okazało się, że pozostałym turystom mieszkającym w pensjonacie zniknęły wszystkie pieniądze z trzech portfeli. Łączna suma przekroczyła 7.500 złotych. Właściciel był przekonany, że kradzieży dokonała właśnie ta para i o swoich przypuszczeniach powiadomił tatrzańskich policjantów. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania samochodu i podróżującej nim pary z dzieckiem. Kilka godzin trwały poszukiwania w Zakopanem i sąsiednich gminach powiatu. Jednak wieczorem w Zakopanem w jednym z hoteli para została zlokalizowana i zatrzymana. Dziecko trafiło pod opiekę rodziny zastępczej do czasu przyjazdu babci, a para do policyjnego aresztu. 21-letnia kobieta i jej 32-letni partner odpowiedzą za kradzieże za co grozi im do 5 lat więzienia. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, para została tymczasowo aresztowana.

Policjanci z Zakopanego analizują sprawy o podobnym charakterze oraz apelują do turystów, którzy w podobnych okolicznościach mogli zostać okradzeni o zgłaszanie się. Sprawa ma charakter rozwojowy.

KPP Zakopane.