received 310085120777717

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada i to właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Miś to bohater wielu książek, bajek i filmów. Święto to jest bardzo miłe i sympatyczne dla wszystkich dzieci, które są bardzo przywiązane do swoich pluszowych maskotek.

Tym bardziej wszystkie nasze przedszkolaki ucieszył fakt, że w tym dniu mogły przyjść do przedszkola ze swoim pluszakiem. Dzień Pluszowego Misia świętowały wszystkie nasze grupy przedszkolne. W tym dniu odbyły się zabawy rytmiczno- taneczne z misiem przy piosence: ,,Dwa malutkie misie", wykorzystano także zabawę: ,, Pyszne smakołyki" i ,, Zasypiające misie". Ponadto dzieci brały udział w licznych konkursach, quizach tematycznych, zagadkach o bajkowych misiach,  śpiewały misiowe piosenki: ,,Jadą, jadą misie", ,,O kochaniu misia", słuchały wierszy i czytanych bajek o przeróżnych misiach, wykonywały portrety swojego ulubionego misia, a także ,,Misiowe maski" czy ,,Misia z papierowego talerzyka" tworząc ciekawe galerie Misiów.

20211125 093349 1 300x225 2

Przedszkolaki wykazywały się także sprawnością fizyczną: przechodziły misiowe tory przeszkód i  otrzymały medale ,, Przyjaciel pluszowego misia". Ponadto w grupie V odbyły się w tym dniu także Andrzejki na których gościły pluszaki.

Dzień ten był pełen radości, dobrej zabawy i pokazał, że mimo zmieniającego się świata moda na pluszowego misia jest nadal aktualna.

received 2166751953478109

Przedszkole nr 2 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Nowym Targu.