1 foto blyski 2 0 1 0 8 0

Na terenie gminy Lipnica Wielka i Jabłonka przeprowadzone zostały policyjne działania, skierowane przeciwko kierowcom, którzy nie stosują się przepisów ruchu drogowego, w tym do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Działania przeprowadzone zostały w związku ze zgłoszeniami, które wpływały do funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Jabłonce oraz zaznaczanymi zgłoszeniami przekraczania dozwolonej prędkości na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie wspierające policjantów w codziennej służbie. Korzystanie z aplikacji daje mieszkańcom możliwość zgłaszania miejsca, gdzie dochodzi do sytuacji mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo.

Po raz pierwszy działania przeprowadzono w czwartek tj. 18 listopada br. Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce wspólnie z funkcjonariuszami ruchu drogowego nowotarskiej komendy tego dnia ujawnili 12 wykroczeń drogowych, związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Kolejne działania przeprowadzono w dniu 26 listopada br. wieczorem. Podczas piątkowych działań policjanci ujawnili 13 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Jeden kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego.

Prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Z uwagi na potwierdzenie zgłaszanego zagrożenia oraz w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, tego typu akcje prowadzone będą cyklicznie.

KPP Nowy Targ