IMG 3574

Tatrzańscy policjanci szybko ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę, który zakradł się do domu seniorki w centrum Zakopanego i sterroryzował ją kuchennym nożem. Zatrzymanemu grozi do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w środę 24 listopada br. około godziny 22:00 w centrum Zakopanego. Sprawca wszedł niepostrzeżenie na posesję, a następnie do otwartego domu i po zabraniu ze stołu noża kuchennego, groził 80-letniej seniorce żądając wydania pieniędzy. Wystraszona kobieta wydała napastnikowi gotówkę i telefon komórkowy. Gdy je otrzymał uciekł w nieznanym kierunku. 

Kobieta o rozboju niezwłocznie poinformowała tatrzańską Policję. Po otrzymanym zgłoszeniu na miejsce niezwłocznie skierowano policjantów, którzy ustalili rysopis sprawcy i natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania przekazując istotne dane pozostałym funkcjonariuszom. Patrol z psem tropiącym, drogówka, kilka patroli umundurowanych i kryminalni sprawdzali ulice oraz podwórka w pobliżu miejsca zdarzenia. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego przez kryminalnych tożsamość napastnika została szybko ustalona, a jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Już po chwili tatrzańscy policjanci wiedzieli, gdzie obecnie sprawca rozboju się znajduje. Około północy doszło do dynamicznego zatrzymania na jednej ze stacji paliw. Kompletnie zaskoczony 31-latek podejrzany o dokonanie rozboju został obezwładniony i zatrzymany. 

Mężczyzna obecnie bez stałego miejsca pobytu został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem i osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Ujęty mężczyzna nie przyznaje się do dokonania rozboju mimo, że zebrane dowody jednoznacznie wskazują na to, że on jest sprawcą napadu. Śledczy będą wnioskować o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Dodatkowe ustalenia wskazują również, że 31-latek był już wcześniej notowany za przestępstwa rozboju.

Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności, ale wymiar kary może być w tym przypadku o połowę wyższy, ponieważ sprawca dopuścił się go w warunkach recydywy.

Źródło: KPP w Zakopanem/ oprac. AO