Konfa 1 NT

23 listopada w Nowym Targu w siedzibie Euroregionu Tatry odbyła się konferencja zamykająca projekt Człowiek/Kolega/Ratownik - kompetencje służby górskiej 2.0, który Grupa Podjhalańska GOPR rezliowała wspólnie z Horská služba Pieninského národného parku.

W ramach projektu przeprowadzono 10 szkoleń tematycznych z różnych dziedzin ratownictwa górskiego, które w sumie trwały 33 dni. W szkoleniach wzięło udział ponad 150 ratowników górskich z Polski i Słowacji.

Konferencję zorganizowano w trybie hybrydowym. Poza ratownikami górskimi uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych, innych służb oraz Parków Narodowych zlokalizowanych na terenie działania Grupy Podhalańskiej GOPR. W drugiej cześci odbyły sie w Szczawnicy przy Schronisko Orlica pokazy umiejętności ratowników, jakie szkolili podczas realizacji projektu.

Przeprowadzono czetry pozoracje pokazujace umiejętnosci prowadzenia działań na wodach górskich, akcji ścianowych, prowadzenia poszukiwań i ywkorzystwywnaych przy tym narzędzi. Łączna wartośc projektu 54 643,98 €.

Konfa Szczawnica