1 foto blyski 2 0 1 0 7 0

W sobotę i niedzielę policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy ujawnili 11 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h ma terenie obszaru zabudowanego. Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy, w weekend sprawdzali stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości na terenie obszaru zabudowanego. W sobotę funkcjonariusze ujawnili 5 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego. W Nowym Targu na DW 957, prawo jazdy straciło 3 kierowców. 28-letni kierujący skodą jechał z prędkością 135 km/h, a 55-latek 126 km/h. Kolejne 2 wykroczenia policjanci ujawnili w  Rogoźniku i Zubrzycy Dolnej.  W niedzielę 6 kierowców pędziło ponad 100 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h. Wykroczenia policjanci ujawnili w Nowym Targu i Rogoźniku na DW 957,  Rabce-Zdroju, Orawce i Zubrzycy Dolnej. Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Przypominamy, że zgodnie z taryfikatorem za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h grozi mandat karny od 400 do 500 złotych i 10 punktów karnych. Dodatkowo jeżeli przekroczenie prędkości ma miejsce na terenie obszaru zabudowanego kierowca traci prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Jeżeli w tym okresie osoba będzie kierowała pomimo wydanego zakazu - okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Natomiast jeżeli dana osoba po raz kolejny będzie kierowała pojazdem w wydłużonym okresie zatrzymania prawa jazdy zostaną mu cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami (prowadzenie pojazdu mechanicznego nie stosując się do wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień, jest przestępstwem z art. 180 a kk, za które m.in. grozi kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat).

źródło: KPP Nowy Targ