2021 10 09 Wypadek Aleje i Kosciuszki Zakopane1483

Na skrzyżowaniu ulic Al. 3-maja i Kościuszki doszło do zderzenia samochodu osobowego i busa. Przejazd przez skrzyżowanie jest utrudniony.

Ok. godz. 7.30 na jednym z największych skrzyżowań w Zakopanem doszło do zderzenia busa i samochodu osobowego. Przody pojazdów, które nadal znajdują się na skrzyżowaniu są mocno uszkodzone.

W kolizji na szczęście nikt nie ucierpiał. Karetka, która przyjechała na miejsce wypadku, aby zając się osobami poszkodowanymi wg. świadków odjechała pusta do szpitala.

Straż pożarna zabezpieczyła płyny, które wylały się z uszkodzonych samochodów na jezdnię, a policja ustala przyczyny wypadku. Na skrzyżowaniu, gdzie doszło do zderzenia ruchem steruje sygnalizacja świetlna. Niestety w miejscu tym bardzo często zdarza się, że kierowcy skręcający z ul. Kościuszki w Al. 3-maja jadą już na czerwonym świetle. Mylące są także światła dla kierowców, jadących Alejami w dół. Często kierowcy, którzy poruszają się środkowym pasem do jazdy na wprost ruszają w momencie, gdy zaświeca się zielone światło dla skręcających w lewo.

Fot. Marcin Szkodziński