244326659 613676636663758 6825452034658007348 n

Kończący się tydzień za wyjątkiem czwartku przynosił na ogół dobrą pogodę i dość wysokie temperatury. Czy w kolejnych dniach czeka nas kontynuacja "złotej polskiej jesieni", czy też jesień pokaże się ze swej gorszej strony? Odpowiedź na to pytanie w poniższej prognozie obejmującej cały przyszły tydzień.

 PONIEDZIAŁEK

Tydzień przywita nas bardzo dobrą i słoneczną pogodą z małym zachmurzeniem. Temperatura utrzyma się na wysokim poziomie i wyniesie ok. 20/23°C. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, mocniej powieje w górach, gdzie utrzyma się halny.

WTOREK

We wtorek czeka nas piękna, słoneczna pogoda z niemal bezchmurnym niebem. Dotrze do nas strumień gorącego, zwrotnikowego powietrza, dlatego poczujemy prawdziwy powiew lata. Temperatura wzrośnie do ok. 21/25°C. Wiatr południowy, w rejonie Krakowa i Nowego Targu powieje co najwyżej umiarkowanie, poza tym chwilami dość mocno. W górach utrzyma się halny, który wysoko na szczytach może osiągać w porywach ok. 80-100 km/h, niżej do 50-70 km/h.

ŚRODA

Tego dnia od zachodu zacznie nasuwać się front atmosferyczny z deszczem, który nie powinien jednak jeszcze dotrzeć na wschód regionu, gdzie pogoda prawdopodobnie popsuje się dopiero w nocy ze środy/czwartek. Temperatura nieco się obniży, ale zimno na pewno nie będzie. Odnotujemy ok. 15/20°C. Wiatr nadal południowy, chwilami może powiać nieco mocniej, szczególnie na wschodzie regionu i w górach.

CZWARTEK

W czwartek mogą jeszcze miejscami utrzymywać się przelotne opady deszczu, ale będzie ich coraz mniej. Za frontem zacznie napływać chłodniejsze powietrze, dlatego odnotujemy ok. 13/16°C. Wiatr zmieni kierunek na wschodni i powieje słabo lub umiarkowanie.

PIĄTEK

W piątek w naszym kierunku zacznie rozrastać się wyż znad Rosji. Sprowadzi on dobrą pogodę, ale też polarno-kontynentalne masy powietrza, a to oznacza dalsze ochłodzenie. W pełni dnia odnotujemy jedynie ok. 10/12°C, ale odczucie chłodu spotęguje chwilami dość silny wiatr ze wschodu.

WEEKEND

Weekend przyniesie nadal chłodną, a nawet zimną pogodę z temperaturami z zakresu 8/12°C. Padać nie będzie, ale obok rozpogodzeń pojawią się też niskie chmury i mgły.

Końcówka tygodnia to bardzo zimne noce, ze spadkami temperatur nawet poniżej 5°C, a w rejonach podgórskich poniżej 0°C, a to oznacza przymrozki.

meteo nowy