2021 06 03 Tlumy Turystow Krupowki9291

Podhalańscy przedsiębiorcy z branży turystycznej nie mogą narzekać na sezon wakacyjny. Podhale odwiedziło rekordowo dużo turystów, a wrześniowe weekendy wyglądają nadal jak pełnia sezonu.

W wakacje pod Tatrami można było zauważyć rekordowo dużą ilość turystów. Zapełnione deptaki, tatrzańskie szlaki oraz obiekty noclegowe, to pokłosie zimowego lockdownu i chęci wyjazdu na wypoczynek. Tak duża ilość turystów, to także możliwość odrobienia strat branży hotelarskiej.

- To był ogromny zastrzyk. Taka gwiazdka z nieba. Zrobiliśmy wszystko, aby próbować zniwelować straty. Pewnie nie odtworzymy całej zimy i tego czasu co byliśmy zamknięciu, ale cieszymy się, że mogliśmy działać - mówi Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, która zaznacza, że minione wakacje były ciężkie. - Ten sezon był trudny dla nas wszystkich zarówno przedsiębiorców jak i turystów. Odpoczynek w tłumie też był ekwilibrystyką - dodaje.

Wakacyjna chęć wyjazdu przedłużyła się także na wrześniowe weekendy, podczas których Zakopane i okoliczne miejscowości zapełniają się turystami. - Niemal w każdym weekend bijemy rekordy. Te weekendy z dobra pogoda spowodowały, że praktycznie były to weekendy w pełni sezonowe - zaznacza Agata Wojtowicz.

Niestety nad właścicielami obiektów noclegowych wisi widmo lockdownu. Coraz większa ilość nowych zachorowań na COVID-19 w połączeniu z niewielką ilością osób zaszczepionych na Podhalu może spowodować wprowadzenie ograniczeń.

fot. Marcin Szkodziński / archiwum