398 27517

19 sierpnia funkcjonariusze nowotarskiej komendy odholowali 4 nieprawidłowo parkujące pojazdy. Konsekwencje jakie spotkały kierowców to mandaty, punkty karne i opłaty za holowanie

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w trakcie pełnionej służby na terenie miasta Nowy Targ na ul. Kościelnej, Krasińskiego i Kolejowej ujawnili nieprawidłowo parkujące pojazdy których kierowcy nie zastosowali się do obowiązujących znaków tj. znak B-36 "zakaz zatrzymywania się" z tabliczką T-24 czyli "tabliczka wskazująca, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela". Za takie naruszenie grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 1 punkt karny.

Każdy z ujawnionych nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów został odholowany na parking strzeżony, natomiast kierowcy zgłosili się do nowotarskiej komendy, gdzie nałożono na nich mandaty. Tego dnia funkcjonariusze ujawnili 12 wykroczeń, nałożyli 9 mandtów karnych, zastosowali jedno pouczenie i sporządzili jeden wniosek do sądu o ukaranie.

Przy tej okazji , przypominamy też, że nieuprawnione parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych grozi mandat do 500 zł i 5 punktów karanych. Dodatkowo samochód może zostać odholowany co będzie się wiązało z koniecznością opłaty. Dodać należy, że za posługiwanie się w sposób nieuprawniony kartą dla niepełnosprawnych 300 złotych.