2021 07 08 Granica zamknieta Chocholow Sucha Hora5077

Od piątku 9 lipca przejścia graniczne ze Słowacją ponownie mają być otwarte. Na części przejść zdemontowano już betonowe zapory.

Fala protestów rozlała się na Słowacji po tym jak rząd naszego południowego sąsiada postanowił zamknąć mniejsze przejścia graniczne. Przedstawiciele Republiki Słowackiej chcieli w ten sposób zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz kolejnej fali zachorowań.

Zamknięcie małych przejść granicznych utrudniało życie przede wszystkim mieszkańcom przygranicznych miejscowości. Najbardziej cierpieli na tym właściciele firm świadczących usługi turystom.

Po fali protestów jakie odbyły się w trakcie stawiania betonowych bloków oraz planowanych protestach na najbliższy piątek, rząd Słowacji postanowił usunąć betonowe zapory i ponownie umożliwić przejazd przez wszystkie przejścia graniczne.

Jak informuje portal internetowy dennikn.sk granice mają być otwarte już w piątek 9 lipca. Otrzymaliśmy jednak już informacje od naszych czytelników, że betonowe zabory są sprzątane już dzisiaj.

fot. Marcin Szkodziński/czytelnik

GRAICAA