1600w 60d5c87d1ec13

Czy mieszkańcy Kościeliska, Dzianisza i Witowa mają szanse na światłowód? Dowiedzą się tego podczas specjalnych spotkań.

Na przełomie 2020 i 2021 roku wielu mieszkańców gminy Kościelisko otrzymało telefon z ofertą podłączenia światłowodu do ich domu. Mimo deklaracji wielu mieszkańców, którzy zapisali się na nowy przyłącz nadal czekają na podłączenie, a termin wykonania przesuwa się w nieskończoność.

- Internet, który mam cały czas się zawiesza lub restartuje. Najgorzej było podczas zdalnych zajęć syna. Udostępniałam internet z telefonu, ale przez to nie mogłam pracować – mówi Ewa, mieszkanka Kościeliska. - Światłowód miał być rozwiązaniem tego problemu, bo technicy mimo wielu zgłoszeń nie umieli rozwiązać tego problemu. Szybki internet miał być podłączony już początkiem roku, w lutym. Teraz mamy prawie lipiec i dalej nic nie wiemy – dodaje.

O tym na jakim etapie są przyłącza światłowodowe oraz kto może liczyć na podłączenie, a kto nie mieszkańcy Kościeliska, Dzianisza i Witowa mają dowiedzieć się na specjalnych spotkaniach:

  • Dzianisz - 1 lipca (czwartek), godz. 15-17, budynek wielofunkcyjny,
  • Witów - 2 lipca (piątek), godz. 15-17, remiza OSP Witów,
  • Kościelisko - 3 lipca (sobota), godz. 11-13, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kościelisku.