0001 2249808080 20210602 083553 0000

W tym tygodniu pogoda poprawiła się akurat w sam raz na długi weekend. Pierwsza jego część była pogodna i bardzo ciepła. Dzisiaj w Krakowie i Tarnowie odnotowano ok. 25°C. Druga część weekendu co prawda przyniesie już trochę deszczu, ale na pewno nie będzie najgorzej, bowiem słońce też się pojawi. Oto szczegóły.

 SOBOTA

W nocy może miejscami popadać a w ciągu dnia także pojawi się przelotny deszcz, którego najwięcej będzie na Pogórzu Karpackim. (10-15 mm). Lokalnie możliwe są burze, zwłaszcza w górach i u ich podnóża. (Szczegóły w zakładce "Prognoza burz"). Wszędzie możliwe są przejaśnienia, ale stosunkowo najmniej będzie ich na południu regionu. Temperatura nieco się obniży. Odnotujemy ok. 17/21°C, ale oczywiście w trakcie opadów będzie chłodniej. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany, mocniej powieje jedynie w czasie burz.

NIEDZIELA

W niedzielę na ogół pogodnie, jedynie gdzieś w pojedynczych miejscach może trochę popadać i zagrzmieć, ale jeśli zjawiska wystąpią to będą bardzo lokalne. Znowu zrobi się cieplej. Maksymalnie termometry wskażą ok. 20/24°C. Wiatr przeważnie z kierunków północnych, słaby i umiarkowany.

W przyszłym tygodniu nadal bardzo ciepło, ale nie zabraknie też deszczu i burz. Szczegóły w niedzielę wieczorem, zapraszam.

meteo nowy