1 foto blyski 2 0 1 0 8 0

W poniedziałek, około godziny 12.30, do drzwi mieszkańca Nowego Targu zapukała kobieta, która przedstawiła się jako pracownica ZUS. Kiedy mężczyzna otworzył jej drzwi zapytała o deklarację zusowską i pieniądze z emerytury. Zażądała od mężczyzny podania numerów seryjnych banknotów z wcześniejszej emerytury, informując jednocześnie, że jeżeli tego nie zrobi to będzie musiał stawić się przed komisją lekarską.

Senior wpuścił kobietę do mieszkania. Z pokoju przyniósł część gotówki jaką miał w domu i dał ją kobiecie. Kiedy ta spisywała numery banknotów, po kilku minutach do mieszkania przyszła druga kobieta, powiedziała, że jest lekarzem i oświadczyła, że wykona mężczyźnie zabieg rehabilitacyjny. Kiedy fałszywa lekarka w kuchni rozmawiała z seniorem, druga z kobiet w tym czasie zabrała z pokoju wszystkie oszczędności seniora i wyszła z mieszkania. Po chwili mieszkanie opuściła również „pani doktor”. Złodziejka ukradła łącznie ponad 28 tysięcy złotych. Obie kobiety miały maseczki na twarzy i rękawiczki. Jedna z nich była tęgiej budowy ciała i ubrana w szare ubrania, druga była szczupła i miała na sobie beżowy ubiór.

Policja apeluje o ostrożność i nie wpuszczanie do mieszkania obcych osób. Pod żadnym pozorem nie należy przekazywać pieniędzy nieznajomym. Jeżeli posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat oszustek proszony jest o kontakt z nowotarską komendą pod numerem telefonu 47 83 46 400.