buetlki z alkoholem z napisem na etykiecie śliwowica łącka

NOWY TARG. Na jednej z posesji w Nowym Targu policjanci znaleźli 210 butelek półlitrowych z  wysokoprocentowym alkoholem tzw. łąckiej śliwowicy (czy jej podróbki)  bez wymaganych znaków akcyzowych oraz kilka sztuk kastetów.

W piątek, 7. maja, funkcjonariusze z nowotarskiej Komendy Powiatowej Policji w garażu na jednej z posesji w obszarze miasta,  podczas przeszukania, znaleźli 210 półlitrowych butelek z napisem na etykiecie  „Łącka śliwowica” – informuje asp. Dorota Garbacz, oficer prasowy KPP w Nowym Targu. Butelki z alkoholem były zaplombowane, ale nie posiadały wymaganych znaków akcyzowych. Ponad 100 litrów nielegalnej śliwowicy zostało zabezpieczonych. Sprawa posiadania alkoholu bez wymaganych znaków akcyzowych zostanie przekazana do dalszego prowadzenia Krajowej Administracji Skarbowej. Zgodnie z art. 65 kodeksu karnego skarbowego za przechowywanie tej ilości nielegalnych alkoholowych wyrobów grozi kara grzywny.

kartonowe pudełka z butelkami nielegalnego alkoholu

Ponadto na strychu posesji funkcjonariusze znaleźli 4 sztuki broni białej tzw. kastetów. 29-letnia gospodyni nie posiadała wymaganego zezwolenia na posiadanie tych powszechnych, jednak niebezpiecznych narzędzi. Kastet, zgodnie z ustawą o broni i amunicji, to broń biała, której używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, dlatego wymagane jest stosowne zezwolenie na jego posiadanie. W innym przypadku należy liczyć się z konsekwencjami prawnymi. W sprawie posiadania kastetów bez wymaganego zezwolenia zostało wszczęte postępowanie o wykroczenie z art. 51.1 ustawy o broni i amunicji. Grozi za to kara aresztu lub grzywny.

4 kastety leżą na blacie stołu

Fot. KPP Nowy Targ