2021 04 30 Krupowki turysci majowka3156

Policja bardzo szybko zakończyła dyskotekę na deptaku w Zakopanem. Organizator został ukarany mandatem. Poza tym zdarzeniem interweniowano ok. 70 razy i ujawniono 40 wykroczeń tzw. kowidowych.

Długi weekend majowy przyciągnął pod Tatry tysiące turystów. Cześć z nich postanowiła zostać na noc w nielegalnie przyjmujących turystów obiektach noclegowych. Niestety nieodpowiedzialne zachowanie grupy osób, może branżę turystyczną słono kosztować.

- Były to młode osoby w wieku ok. 20 – 30 lat. Przesadziły z alkoholem i około godziny 22 urządziły sobie fiestę na Krupówkach – opisuje zdarzenie asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Było to ok. 30 osób, które na widok policyjnego radiowozu zaczęły zachowywać się wulgarnie i agresywnie. Niczym nie poparte zachowanie, działanie i epitety pod kontem policjantów „zomowcy”, „gestapo”, to w dzisiejszych czasach jest nie do pomyślenia – dodaje policjant.

Organizator spontanicznej dyskoteki, który uruchomił nagłośnienie, przez co zachęcił ludzi do zabawy został ukarany mandatem karnym, a sama impreza została szybko zakończona.

Niestety, tylko pierwszego maja policjanci musieli interweniować aż 70 razy. Ujawnionych zostało ok. 40 wykroczeń tzw. kowidowych. - Niektóre zakończyły się mandatami, inne to są wnioski do sądu o ukaranie. Nie jest to odpowiedzialne zachowanie, a właśnie takim działaniem te osoby powodują straty dla branży turystycznej pod Tatrami – zaznacza Roman Wieczorek. Policja wylegitymowała również ok. 300 osób.

Zakopiańską policję wspierają policjanci z garnizonu w Krakowie. Także dzisiaj można spodziewać się wzmożonych patroli nie tylko na Krupówkach, ale w całym mieście.