2904 policja zakopane

Koniec z kopcącymi samochodami na drogach? Policja eliminuje niesprawne technicznie pojazdy.

Funkcjonariusze zakopiańskiej drogówki przeprowadzili akcję kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”. Badane były przede wszystkim spaliny, które emitowały samochody. - Działania mają na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny narusza wymagania ochrony środowiska np. poprzez nadmierne zadymienie z układu wydechowego – informuje zakopiańska Policja.

Akcja przeprowadzona była we wtorek 28 czerwca na podtatrzańskich drogach. Ku zdziwieniu kierowcy zamiast widoku radaru mierzącego prędkość w rękach policjantów zobaczyli specjalne urządzenie, które mierzyło, czy nie są przekroczone normy emitowanych spalin.

- Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m. in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant, zgodnie z art. 132 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy - Prawo o ruchu drogowym, ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny – przypomina zakopiańska policja.

Posiadacze samochodów o słabym stanie technicznym muszą mieć się na baczności. To nie pierwsza taka akcja policji i zapewne nie ostatnia.

Fot. Policja Zakopane

2904 policja zakopane 3

2904 policja zakopane 1

2904 policja zakopane 2