ankieta 800x580

Na naszej stronie pytaliśmy Was co sądzicie o luzowaniu obostrzeń związanych z pandemią. Zdania w tym temacie są podzielone.

 43% głosujących jest za luzowaniem obostrzeń, ale tylko dla zaszczepionych.

 Z kolei 34% biorących udział w ankiecie chce ogólnego poluzowania ograniczeń.

22% ankietowanych uważa, że luzowanie obostrzeń to za duże ryzyko i powinny zostać utrzymane.

Do 18 kwietnia w całym kraju obowiązuje lockdown.

Tymczasem rzecznik rządu Piotr Muller mówił w Polskim Radiu, że ma nadzieję na luzowanie lockdownu w kolejnych tygodniach.

Jeżeli chodzi o ich przedłużenie w całości w tym zakresie, co teraz obowiązują, to mam nadzieję, że to nie będzie konieczne i że po 18 kwietnia chociaż niektóre usługi, publiczne również, będzie można z powrotem przywrócić do funkcjonowania. Podkreślił jednak, że będzie to możliwe jedynie, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna. Zdradził, że rządzący biorą pod uwagę przywracanie usług na świeżym powietrzu, chociaż stwierdził, że branża gastronomiczna nie stosowała się do nich w zeszłym roku. Według niego wiele firm nie przestrzegało m.in. dystansu między stolikami.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział jednak w Radiu Zet, że majówki w tym roku nie będzie, a Michał Dworczyk wspomniał, że urlopów wakacyjnych też może nie być, według niego planowanie odpoczynku jest „ryzykowne”.

Czego zatem możemy się spodziewać w drugiej połowie kwietnia? Przez przedłużenie lockdownu rząd ma jeszcze kilka dni na obserwowanie sytuacji i podjęcie decyzji.