167751591 300715918159185 6968848969879163531 n

Po wczorajszym deszczowo-burzowym dniu, dziś pogoda się poprawiła, ale zanim do tego doszło, zalegało spore zachmurzenie a miejscami padał deszcz. Był to chłodny front atmosferyczny, za którym napłynęło zimniejsze powietrze i po wczorajszych ponad 20°C nie ma już śladu i wygląda na to, że długo takich temperatur nie będzie. A co pogoda szykuje dla nas podczas nadchodzących świąt. Zobaczmy.

SOBOTA
Jutro zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Wszędzie przewiduję zarówno ciągłe jak i przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej a w rejonach podgórskich także śniegu. Chwilami padać może mocniej. Będzie zimno. W Karpatach co najwyżej 2/4°C, poza tym 5/7°C. Wiatr z kierunków północnych, okresami dość silny, zwiększający odczucie chłodu.
WIELKANOC
W nocy z soboty/niedzielę spadki temperatur do ok. -3/-1°C a w rejonach podgórskich lokalnie do -5°C. Dodatkowo miejscami utworzą się mgły. W ciągu dnia chmur dużo, ale i przejaśnienia też są możliwe, podobnie jak i przelotne, ale słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem a na południu regionu śniegu. W miarę upływu dnia opady powinny jednak zanikać. Warto się ciepło ubrać, bo będzie zimno. U podnóża gór zanotujemy zaledwie ok. 1/2°C. Na pozostałym obszarze ok. 4/7°C. Wiatr niezmiennie z kierunków północnych, słaby i umiarkowany.
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
W nocy z niedzieli/poniedziałek spadki temperatury do -3/-1°C, w obszarach podgórskich do ok. -5°C a w kotlinach nawet do -7/-8°C. W ciągu dnia jednak wyraźnie się ociepli. Przewiduję maksymalnie ok. 10/14°C, do tego sporo pogodnego nieba. Dopiero wieczorem od północnego-zachodu może się nasunąć strefa frontowa z deszczem. Mankamentem tego dnia będzie chwilami silny wiatr z południowego-zachodu, który osiągnie w porywach ok. 55-75 km/h
A co dalej się będzie działo? Nawet nie chce mi się o tym teraz pisać, żeby niepotrzebnie Was nie denerwować przed świętami. Powiem tylko tyle: nie chowajcie zbyt głęboko ciepłych ubrań i nie zmieniajcie absolutnie opon w samochodach na letnie. Szczegóły przedstawię Wam w niedzielę wieczorem, zapraszam.
 
meteo malopolska baner