2020 12 31 Kampery i turysci w Tatrach4790

TPN ogłosił zamówienie na przygotowanie koncepcji Camper Park-u na Jaszczurówce.

Sylwestrowo-noworoczny lockdown i zakaz wynajmu pokoi turystom sprawił, że osoby spragnione wypoczynku w górach tłumnie ruszyli kamperami i przyczepami kempingowymi pod Tatry. W Zakopanem ciężko było znaleźć parking, na którym nie było by choć jednego kampera. Zdarzały się także kuriozalne sytuacje, jak kampery zaparkowane na parkingach przed zamkniętymi hotelami.

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego postanowili wyjść naprzeciw potrzebom turystom i nowej modzie na wypoczynek w domu na kółkach i chcą wybudować „Camper Park”. Do dyspozycji TPN ma dwie lokalizacje na własnych działkach. Jedna z nich jest u wylotu Doliny Kościeliskiej, a druga na Jaszczurówce u wylotu doliny Olczyskiej i to właśnie tu najprawdopodobniej powstanie plac dla kamperów.

Dzisiaj o godz. 9. minął termin składania ofert przez firmy, które mają doświadczenie w projektowaniu takich miejsc. Firma, której oferta zostanie wybrana będzie mogła zarobić nawet 130 tys. zł, które TPN przewidział za usługę. Czas na jej realizację, to 60 dni.

fot. Marcin Szkodziński / archiwum