banner

Zakopane to pierwsza miejscowość na Podhalu, której mieszkańcy mogą skorzystać z pełni możliwości aplikacji Moja Okolica. Wszystko dzięki temu, że miasto znalazło się w pierwszej trójce miast w Polsce, które przystąpiły do programu umożliwiającego mieszkańcom wygodny i szybki dostęp do przydatnych, ciekawych, ale także ważnych informacji lokalnych.

Od wyprzedaży garażowej w sąsiedztwie, przez informacje o nadchodzących wydarzeniach w życiu miasta, po lokalizację najbliższego punktu z defibrylatorem – wszystko to, i wiele więcej, w jednej aplikacji na smartfonie.

Moja Okolica to aplikacja, w której znajdziesz to, co powinieneś wiedzieć – a właściwie to, co chciałbyś wiedzieć – jako mieszkaniec Zakopanego i turysta. Gromadzi ona informacje o nadchodzących wydarzeniach w Twojej okolicy, zmianie godziny otwarcia urzędów (szczególnie ważne w dzisiejszych czasach), bibliotek, placówek kulturalnych, przerw w dostawie mediów czy zmianie miejskich opłat. Oczywiście to Ty decydujesz, które z tych wiadomości interesują Cię najbardziej: możesz wskazać, czy i o jakich aktualnościach aplikacja ma Cię powiadamiać.


Moja Okolica to także narzędzie przydatne w sytuacjach awaryjnych. Bez problemu wyszukasz w niej lokalne (i nie tylko) placówki ochrony zdrowia, czy sprawdzisz godziny otwarcia aptek.

I wszystko to w urządzeniu, które masz zawsze pod ręką – telefonie – i jednej, przyjaznej aplikacji.

Informacje z pewnego źródła

Co ważne, jej twórcy zadbali o to, by tego typu informacje pochodziły z najbardziej wiarygodnego źródła: od lokalnych władz. To właśnie Urząd Miasta, wykorzystując Moją Okolicę jako nowoczesny kanał kontaktu z mieszkańcami, będzie wprowadzać część informacji do aplikacji.

Część, ale nie wszystkie.

Moja Okolica będzie udostępniała także informacje z administracji centralnej, na przykład alerty pogodowe dla danej miejscowości czy ostrzeżenia o podwyższonym stanie rzek – tłumaczy Anna Sopala, prezes firmy S4C Operator, która stworzyła aplikację – Moja Okolica ma być jednak także aplikacją integrującą mieszkańców i wspierającą lokalne biznesy, dlatego ważna jej część będzie bazowała również na informacjach pochodzących właśnie od nich.

Bądź na bieżąco z życiem miasta

I rzeczywiście, aplikacja poinformuje nas także o tym, co do sprzedania mają nasi sąsiedzi (o ile oczywiście oni sami zechcą o tym powiedzieć!), a także pozwoli nam znaleźć lokalnych przedsiębiorców i przeglądać ich specjalne oferty. Lokalna cukiernia będzie mogła poinformować o specjalnej linii swoich wypieków. Mechanik samochodowy – o niższych cenach na wybrane usługi. Właściciele apartamentów – o promocyjnych ofertach najmu (bo z aplikacji Moja Okolica można przecież korzystać także na wyjeździe).

Siła doświadczenia

Przy tej okazji warto wspomnieć, że Moja Okolica nie jest dziełem debiutantów: firma ją oferująca należy do działającej od ponad trzech dekad grupy MCX, specjalizującej się w rozwiązaniach teleinformatycznych. Sama platforma Moja Okolica, mimo że powstała w 2020 roku, została już laureatem branżowego konkursu Smart City Poland Award w kategorii e-usługi.

Jeśli więc chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w Twoim mieście i być jednym z pierwszych, którzy będą współtworzyć społeczność Smart City w Zakopanem, zainstaluj aplikację Moja Okolica już teraz:

Bezpłatną aplikację można pobrać na stronie Urzędu Miasta Zakopane.

źródło: UM Zakopane