2021 03 07 Prezydent Andrzej Dudan narty Szymoszkowa Zakopane0119

Dwóch przedstawicieli akcji „Wolni Przedsiębiorc” chcieli wręczyć prezydentowi Andrzejowi Dudzie dwie ciupagi. Ciupagi, które miały mu przypomnieć obietnice, których nie spełnia.

Przedsiębiorcy z Podhala, którzy nie doczekali się pomocy od rządu, a zostali bardzo ciężko dotknięci obostrzeniami postanowili spotkać się z prezydentem, podczas jego wizyty na nartach w Zakopanem. Niestety, prezydent nie znalazł czasu dla przedstawicieli przedsiębiorców, którzy przygotowali nietypowy prezent dla głowy państwa.

- Mamy do przekazania „prezent”, takie przesłanie. Na jednej z ciupag są słowa, które prezydent mówił 23 czerwca 2020 roku w Poroninie. Chcieliśmy mu przypomnieć te słowa, a te hasła i obietnice nie zostały spełnione: „Polityka dla godności, dla rodziny, dla Polski”. Jak widać prezydent schował się podczas tej pandemii. Nie wyraził żadnej chęci rozmowy, przyjazdu na Podhale, zorientowania się, jak tu wygląda sytuacja. To jest wielki region, do którego na wypoczynek przyjeżdża cała Polska, a nam zależy, żeby dalej przyjeżdżali, żeby nasi pracownicy mieli pracę i wypłaty – mówi o powodach swojego przyjścia Paweł Drabik z Wolnych Przedsiębiorców.

Mimo, iż przedsiębiorcy zapowiadali tłumne przybycie, zdecydowali się jedynie na delegację. - Postanowiliśmy przyjść we dwóch jako przedstawiciele, żeby nie robić sztucznego tłumu i nie stwarzać jakiegoś zagrożenia – mówi Gerard Wolski.

Ciupagi, które ostatecznie nie zostały wręczone Andrzejowi Dudzie, gdyż głowa państwa nie znalazła czasu dla przedsiębiorców, nazwane zostały „ciupagami hańby”. - Hańbą jest to co robi z nami rząd, z przedsiębiorcami, który zostali pominięci przez jakąkolwiek pomoc i ludzi, którzy zostali bez pracy i bez środków do życia. Nie mają z czego tych rodzin utrzymywać, bo zamknięto nas na okres świąteczny i ferii zimowych. To, że nas otworzyli na 2 tygodnie, to niczego nie zmienia, bo ten sezon jest już stracony – zaznacza Gerard Wolski.

Prezent, którego nie udało się wręczyć głowie państwa ma zostać wysłany pocztą do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.