ciupaga

Głowa państwa ma otrzymać w prezencie ciupagi z nazwami firm, które upadły, lub musiały zwolnić pracowników.

W niedzielę 7 marca na stacji narciarskiej Polana Szymoszkowa w charytatywnych zawodach 12h Slalom Maraton ma wziąć udział prezydent RP Andrzej Duda. Prezydent od 2017 roku jest honorowym patronem wydarzenia, a także kapitanem drużyny dokładając także swoje zjazdy do ogólnego wyniku.

Wizytę prezydenta na Podhalu chcą wykorzystać przedsiębiorcy, których najbardziej dotknęły obostrzenia związane z zamykaniem branż. Przygotowywany jest happening, podczas którego głowie państwa wręczone zostaną specjalne ciupagi.

- Chcemy wręczyć temu osobnikowi (Prezydentowi RP przyp. red.) ciupagi z wypalonymi nazwami firm które upadły na Podhalu, firm które są na skraju bankructwa i firm które były zmuszone zwolnić pracowników skazując ich na życie w nędzy i skrajnym ubóstwie - piszą przedsiębiorcy na portalu internetowym, przez który koordynują akcję.

Jak informują przedsiębiorcy zainteresowanie udziałem jest bardzo duże. - Kupimy drewniane ciupagi na te okazje w hurcie - informują autorzy postu.

Do akcji chcą się włączyć także przedsiębiorcy spoza Podhala oraz sami pracownicy, którzy stracili pracę. - Mogą być tez firmy z innych regionów lub przedstawiciele grup zawodowych z Polski w ramach solidarności z Podhalem - informują przedsiębiorcy. - Pytania padają wiec odpowiem, jak najbardziej mogą być też osoby, które straciły prace - czytamy w poście.