winter landscape 636634 1920

Dzisiaj przypada ostatni dzień meteorologicznej zimy, która obejmuje trzy pełne miesiące: grudzień, styczeń i luty. W ostatnim tygodniu mogliśmy się jednak poczuć, jakby już był środek wiosny. Ta pora roku w meteorologii zaczyna się jutro, a więc 1 marca i potrwa do końca maja. Czy pogoda w nadchodzącym tygodniu będzie charakterystyczna dla początku meteorologicznej wiosny, czy też zima przypuści kontratak i będziemy musieli stawić czoła niskim temperaturom i opadom śniegu? Odpowiedzi na te pytania w poniższej prognozie.

PONIEDZIAŁEK
Jutro zachmurzenie będzie duże i całkowite, jedynie w rejonach podgórskich powinny miejscami wystąpić większe przejaśnienia a nawet rozpogodzenia. Lokalnie możliwe mgły ograniczające widoczność do 200-300 m. Miejscami może się przytrafić słaby deszcz lub mżawka a u podnóża gór również deszcz ze śniegiem lub śnieg. Na termometrach przeciętne wartości, rzędu 3/6°C. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany.
 
We wtorek dostaniemy się pod działanie rozległego wyżu z rejonu Bałkanów, który zacznie sprowadzać ciepłą i suchą masę powietrza. Czeka nas zatem pogodny, pełen słońca dzień.
 
meteo malopolska baner