153563920 2906288272937935 5416592609698897077 o

Restauracja została ukarana przez Sanepid w pierwszej połowie lutego. Od zasądzonej kary złożyli odwołanie. Dziś właściciele poinformowali o przelaniu 30 000 złotych na konto Sanapidu - kara administracyjna  za otwarcie restauracji została podtrzymana. Klienci zaproponowali zbiórkę na opłacenie kary - Schronisko Bukowina proponuje: zamiast tego - zrzutka na TOPR.

 Udostępnioną na portalu zrzutka.pl zbiórkę wsparło jużwiele osób, zebrana kwota stale rośnie. Schronisko Bukowina podkreśla jak wiele znaczy dla nich wsparcie klientów i to dzięki ich obecności są w stanie karę opłacić samodzielnie. W zamian za to wyszli z inicjatywą wsparcia TOPR:

Sanepid podtrzymał karę 30 000 złotych za otwarcie restauracji i wzywa nas do zapłaty! Wielokrotnie wyraziliście chęć wsparcia nas w pokryciu tej kary, bardzo to doceniamy i rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy... ale na TOPR! Zapraszamy do lektury.

Dzisiaj przelaliśmy na konto Sanepidu kwotę 30 tysięcy złotych. To kara administracyjna za otwarcie restauracji. Sanepid wbrew ponad czterdziestu wyrokom sądowym wskazującym na nielegalność nakładanych kar, odrzucił nasze argumenty i nakazał karę zapłacić. Kara jest wymagalna, aby uniknąć postępowań komorniczych musieliśmy ją dzisiaj wpłacić. Z Waszą pomocą chcemy zamienić zło na dobro.
Od 16. stycznia, czyli od dnia otwarcia lokalu pomagacie nam sercem i duchem. Wasze najważniejsze wsparcie to Wasza codzienna obecność w naszej restauracji. Słyszeliśmy i słyszymy od Was cały czas masę ciepłych słów i setki tysięcy głosów poparcia. Z Waszej inicjatywy wyszło to, że chcecie się dołożyć do tej kary. Wielu z Was deklarowało, że gdy dostaniemy karę, pomożecie nam ją zapłacić.

Dzięki Waszemu wsparciu i obecności w restauracji Schronisko Bukowina, jesteśmy w stanie pokryć tę karę. Zapłacimy ją z własnych środków, a Waszą pomoc, którą chcecie nam ofiarować, pragniemy przekazać dzielnym ratownikom TOPR, którzy w dużych trudach pomagają nam wszystkim. Na portalu zrzutka ogłosiliśmy zbiórkę. Pomóżcie nam uzbierać 30 tysięcy złotych – czyli taką kwotę, jaką ukarał nas Sanepid. Całość uzbieranej kwoty przekażemy następnie dla Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR).

https://zrzutka.pl/j8p5tg - DOŁĄCZ DO ZBIÓRKI DLA TOPRU!
 
fot: Schronisko Bukowina