1 foto blyski 2 0 1 0 7 0

Pomimo epidemii i szeregu innych zadań policjanci drogówki cały czas czuwają nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym i reagują na nadmierną  prędkość, która jest główną  przyczyną  wypadków drogowych. Przekonał się o tym wczoraj kierowca volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość o 88 km/h. 

Kierujący volkswagenem, który jechał z prędkością 138 km/h na terenie obszaru zabudowanego został zatrzymany do kontroli drogowej wczoraj wieczorem w Orawce. Pojazdem kierował 27-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego.  Mężczyzna został ukaranym mandatem karnym i przypisano mu 10 punktów karnych. Dodatkowo 27-latek stracił prawo jazdy.

Przypominamy!

Za przekroczenie prędkości zgodnie z taryfikatorem o ponad 51 km/h grozi mandat karny w wysokości od 400 do 500 zł i 10 punktów karnych. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymują za pokwitowaniem kierującemu prawo jazdy. Następnie Starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Zatrzymanie osoby, która ma cofnięte uprawnienia na 3 miesiące, skutkuje przedłużeniem kary do 6 miesięcyJeżeli kierujący ponownie zostanie zatrzymany ryzykuje utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Kierowcy noga z gazu! Przy obecnych warunkach drogowych nawet dopuszczalna prędkość nie oznacza prędkości bezpiecznej.  

KPP Nowy Targ