bezdomimniii111

Okres zimowy i ujemne temperatury to czas szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych. W tym okresie najczęściej dochodzi do zgonów z powodu wychłodzenia organizmu. Na ludzką krzywdę nie pozostała obojętna mieszkanka Nowego Targu, która widząc wyziębionego, siedzącego przy drodze mężczyznę, zareagowała i wezwała pomoc.

Informację o potrzebującym pomocy mężczyźnie nowotarscy policjanci otrzymali wczoraj rano. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce na Osiedlu Niwa zastali mężczyznę siedzącego przy drodze na śniegu. Był on bardzo wyziębiony, miał odmrożenia kończyn, a kontakt z nim był utrudniony. Policjanci natychmiast okryli go kocem termicznym i o całej sytuacji poinformowali dyżurnego, który na miejsce wezwał karetkę pogotowia. W rozmowie ze zgłaszającą mundurowi ustalili, że mężczyzna prawdopodobnie całą noc błąkał się po okolicznych polach. 39-latek obecnie bez stałego miejsca zamieszkania, na Podhale mógł trafić aż z Koszalina. Wyziębiony mężczyzna i z odmrożeniem kończyn został przewieziony do szpitala. Na szczęście pomoc nadeszła w porę i 39-latek w porę trafił pod opiekę specjalistów.

Nie bądźmy obojętni na ludzką krzywdę. Jeżeli widzimy osobę potrzebującą pomocy, leżącą na ławce, śpiącą na przystanku to reagujmy. .Aby pomóc wystarczy jeden tylko jeden telefon pod numer alarmowy 112.

KPP Nowy Targ

fot. poglądowe