2021 01 16 Restauracja Schronisko Smakow Magdy Gesler otwarte6192

Restauracja, która jako pierwsza otworzyła się dla klientów została ukarana przez Sanepid. Restauratorzy twierdzą jednak, że prawo jest po ich stronie i nadal będą świadczyć usługi swoim klientom.

Restauracja „Schronisko Bukowina” działające do niedawna pod nazwą „Schronisko Smaków Magdy Gessler” otrzymała od Sanepidu karę w wysokości 30 tysięcy złotych. Wszystko przez udostępnienie klientom miejsc siedzących wewnątrz lokalu, gdzie mogą spożyć zamówiony posiłek. Restauratorzy zaznaczają, że działają zgodnie z przepisami Konstytucji, a od kary będą się odwoływać.

- Złożyliśmy odwołanie od zasądzonej kary i od razu złożyliśmy też podanie o wstrzymanie windykacji do czasu rozpatrzenia naszego odwołania - zaznacza Kalim Sakałus menedżer restauracji „Schronisko Bukowina”.

O tym, czy decyzja o wstrzymaniu egzekucji zostanie przyjęta restauratorzy dowiedzą się w najbliższych dniach. Bardzo możliwe jest jednak ściągnięcie z konta zasądzonej kary, której zwrotu restauratorzy będą musieli domagać się w sądzie.

Mimo to, restauracja pozostanie otwarta. - Jesteśmy otwarci i nadal będziemy działać - zapowiada menedżer restauracji Kamil Sakałus.

fot. Marcin Szkodziński / archiwum