1 foto blyski 2 0 1 0 9 0

Obecnie panują trudne warunki na drogach. Zalegający śnieg, śliska nawierzchnia wymagają od kierujących zdecydowanie więcej uwagi i ostrożności. Tylko w poniedziałek na terenie powiatu nowotarskiego funkcjonariusze ujawnili dwóch kierujących na „podwójnym gazie” i kobietę, która pędziła 118 km/h na terenie obszaru zabudowanego.

W poniedziałek przed południem policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zatrzymali do kontroli 60-latka kierującego suzuki. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u mężczyzny ponad pół promila alkoholu w organizmie. Natomiast o północy w Nowym Targu policjanci nowotarskiej drogówki do kontroli drogowej zatrzymali forda. Podczas czynności okazało się, że 21-letni kierujący jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko pół promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Natomiast po południu w Dębnie, kobieta kierującą mercedesem przekroczyła dozwoloną prędkość o 68 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Ponadto pojazd nie był dopuszczony do ruchu. 26-latka za jazdę z prędkością 118 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h oraz poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu, została ukarana mandatem karnym w wysokości 600 złotych i przypisano 10 punktów karnych. Kobieta straciła również prawo jazdy na trzy miesiące.

Apelujemy do kierujących o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Prosimy o rozważną i ostrożną jazdę z prędkością dostosowaną do aktualnych warunków drogowych.

KPP Nowy Targ