2021 01 22 Konferencja Goralskie Veto Piton Sebastian6619

- Trzeba wypracować nową strategię, bo obecna przynosi fatalne skutki – apeluje Sebastian Pitoń, który chce zorganizować debatę specjalistów zarówno z rządu, jak i niezależnych, którzy źle oceniają obecne działania.

Lider Góralskiego Veta w trakcie konferencji prasowej zaproponował narodową debatę o koronawirusie. W debacie mieliby wziąć udział specjaliści doradzający obecnemu rządowi oraz niezależnie specjaliści, którzy nie zgadzają się z obecnie prowadzoną polityką.

- Wizja strategii realizowanej przez rząd w 2020 r, przyniosła fatalne skutki dla Polski. Sytuacja jest katastrofalna, a żniwo koronawidusa będzie jeszcze większe w 2021 roku - zaznacza Sebastian Pitoń.

W trakcie konferencji prasowej Sebastian Pitoń na wykresach przedstawiających ilość zgonów w 2020 roku oraz we wcześniejszych latach próbował udowodnić, że za 100% wzrostu ilości zgonów odpowiada nie wirus, a paraliż służby zdrowia.

- Starzenie się społeczeństwa, stres powodowanymi ograniczeniami w postaci maseczek, braku możliwości uprawiania sportów, obawy o miejsca pracy – wymienia powody zgonów Sebastian Pitoń. - Prawie 80 tys. Polaków padło ofiarą niewydolności służby zdrowia, a nie zmarło z powodu koronawirusa – dodaje Pitoń.

- Początkiem października 2020 r. rośnie ilość zgonów w Polsce. Linia roku '20 szybuje potężnie w górę osiągając 100% wzrostu. System zaczął produkować zgony kowidowe, aby uzasadnić, to co się dzieje, ale klasyfikacja zgonów jest bardzo naciągana – zaznacza Sebastian Pitoń. - Teraz mamy lockdown i problem umieralności zaczyna znikać, ale nie przez lockdown, bo wszyscy, którzy mieli już umrzeć, to umarli – dodaje góral z Kościeliska.

Narodowa debata specjalistów zdaniem Sebastiana Pitonia, ma pomóc w opracowaniu skutecznej strategii, która pozwoli zapobiec zgonom oraz zapaści gospodarki.