2021 01 07 Starostwo wreczenie czekow dla gmin5325

Dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafiły do samorządów z powiatów nowotarskiego, tatrzańskiego i suskiego.

Wicewojewoda Małopolski Józef Leśniak wraz z Senatorem Janem Hamerskim oraz Poseł Anną Paluch przybyli do starostwa powiatowego w Zakopanem, gdzie wręczyli symboliczne czeki przedstawicielom lokalnych samorządów.

- Środki te trafią do lokalnych przedsiębiorców, ale przede wszystkim będą służyć poprawie życia lokalnej społeczności. Będą to inwestycje lokalne - mówi Józef Leśniak v-ce Wojewoda Małopolski.

Z puli ponad 4 mld zł samorządy z powiatów nowotarskiego, tatrzańskiego i suskiego otrzymały łącznie ponad 53 mln zł. Najwięcej na inwestycje otrzymają samorządy z powiatu nowotarskiego, bo niemal 23 mln zł. Na drugim miejscu pod względem sumy dofinansowania są samorządy powiatu suskiego z kwotą ponad 16,6 mln zł. Powiat tatrzański otrzyma dofinansowanie o łącznej wartości ponad 13,8 mln zł.

Największe dofinansowanie trafi do gminy Ochotnica Dolna. Za kwotę ponad 8,6 mln zł samorządowcy planują rozbudować kompleks sportowo – rekreacyjny, budowy przestrzeni dla młodych osób ze skate-parkiem ścianą wspinaczkową, parkiem linowym i odnową istniejącego boiska. Odbudowana ma zostać także droga oraz rozbudowany będzie most na rzece Dunajec.

W powiecie suskim największe dofinansowanie trafi do gminy Bystra Sidzina. W ramach dofinansowania w wysokości niemal 5,2 mln zł mają powstać 122 przydomowe oczyszczalnie ścieków i zostaną wybudowane dwa place sportowo – rekreacyjne.

W powiecie tatrzańskim największe dofinansowanie otrzymała gmina Poronin na budowę nowoczesnej szkoły w Murzasichlu. Na ten cel dofinansowanie wyniosło 7 mln zł.

Samorządowcy zgodnie twierdzą, że aby zrealizować zgłoszone projekty, do których otrzymali dofinansowania będą musieli także dołożyć z samorządowej kasy. Jest to jednak dla nich bardzo duże wsparcie.

fot. Marcin Szkodziński

2021 01 07 Starostwo wreczenie czekow dla gmin5322

2021 01 07 Starostwo wreczenie czekow dla gmin5299