2020 12 29 Morskie Oko Zima powalone drzewa4602

18 drzew spadło na szlak prowadzący z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka uniemożliwiając powrót siedmiu fasiągów. Pracownicy TPN usunęli powalone drzewa i udrożnili przejazd.

Najsilniejsze podmuchy wiatru odczuwalne były w Tatrach w poniedziałek 28 grudnia w godzinach popołudniowych. - Najgorzej było około godz. 13 – 14. Nie puszczaliśmy najpierw furmanów, a później zamknęliśmy też dla ruchu pieszego - mówi Grzegorz Bryniarski leśniczy obwodu ochronnego Morskie Oko. Wstrzymano także sprzedaż biletów oraz zamknięto parking na Palenicy Białczańskiej.

18 drzew, które spadły na szlak i zablokowały możliwość przejazdu uwięziły na Włosienicy siedem fasiągów. - Przecinaliśmy na bieżąco i wypuściliśmy furmanów i pracowników z Włosienicy i Morskiego Oka – zaznacza Grzegorz Bryniarski.

Dzisiaj (29 grudzień) podmuch halnego są znacznie słabsze, jednak pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego nadal usuwają drzewa zalegające w pobliżu drogi. Obecnie szlak jest przetarty, jednak mogą łamać się kolejne drzewa, bowiem halny ma wiać jeszcze przez całą noc.

fot. Marcin Szkodziński

2020 12 29 Morskie Oko Zima powalone drzewa4620

2020 12 29 Morskie Oko Zima powalone drzewa4605