DSC 4351

Piękna pogoda zwabiła narciarzy na stoki, co sprawiło, że chwilami główna droga korkuje się.

 Chętnych nie brakuje, w stronę Kotelnicy i innych wyciągów suną kolejne samochody. Wyciągi działają dziś do 22.00, więc jest jeszcze chwila na zjazdy. Stoki są odpowiednio przygotowane, zachowane są też obostrzenia. Pracownicy stacji pilnują porządku. Przypomnijmy, że już przed świętami pojawiały się apele o stosowanie się do obostrzeń, w tym zasłaniania nosa i ust. Wobec braku ich przestrzegania stacje podejmowały kroki zapobiegawcze. Na Kotelnicy część osób z tego powodu miało zablokowane skipassy. Na stronie stacji pojwiła sięwtedy informacja:

Niestety napominanie oraz informacje na ośrodku były nie wystarczające, dlatego od czwartku trwały testy, a dziś już na poważnie został uruchomiony system weryfikacji zasłaniania ust i nosa. Dla nas to była ostateczność ,ale wierzymy, że to pomoże uświadomić niefrasobliwych narciarzy, że to od nich samych zależy czy sezon po 17 stycznia 2021 r. wystartuje na nowo. Dbajmy o siebie nawzajem, zasłaniajmy usta i nos, zachowajmy dystans. Mamy na to równo tydzień ,aby udowodnić że jesteśmy w stanie zachowywać się odpowiedzialnie na stoku. Nie pozwólmy pandemii rozwinąć się na nowo.
 
Sądząc po dzisiejszym natężeniu ruchu w wiosce, chętnych do korzystania z wyciągów nie bakuje. Stacje deklarują gotowość do ponownego uruchomienia po zapowiedzianym przez rząd zamknięciu. Nie podano na razie jednak konkretów co będzie po 17 stycznia. 
 
DSC 4344
 
 
DSC 4354
 
fot: czytelnik