1 foto blyski 2 0 1 0 9 0

Tylko jednego dnia na terenie powiatu nowotarskiego doszło do dwóch niebezpiecznych sytuacji na drodze z udziałem pieszych. Apelujemy o ostrożność!


Wczoraj tj. 22 grudnia br. około godziny 14, w miejscowości Grywałd 9-letnia dziewczynka wtargnęła wprost pod nadjeżdżający samochód. Małoletnia wyszła zza zaparkowanego na poboczu pojazdu i weszła na jezdnię wprost pod jadącego seata, uderzając w bok pojazdu. Dziewczynka została przewieziona do szpitala na badania. Podczas zdarzenia była pod opieką mamy, która w tym czasie wyjmowała z samochodu zakupy. Na szczęście obrażenia jakie odniosła dziewczynka okazały się niegroźne.

Do kolejnego zdarzenia doszło w Rabce-Zdroju po godzinie 16. Z ustaleń wynika, że kierujący oplem podczas skrętu w prawo nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych i potrącił przechodzącą przez jednie kobietę. Kobieta została przewieziona do szpitala na badania. Na szczęście obrażenia również w tym przypadku okazały się niegroźne. Mężczyzna kierujący oplem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został ukarany mandatem karnym.

Apelujemy o ostrożność na drodze do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Opady deszczu mokra i śliska nawierzchnia dodatkowo utrudniają jazdę. Do pieszych apelujemy, aby nie powodować sytuacji niebezpiecznych na drodze i zadbać o swoją widoczność. Do kierujących o zachowanie ostrożności podczas jazdy, zwłaszcza podczas zbliżania się do skrzyżowania i przejścia dla pieszych.

KPP Nowy Targ.