dtsoftok

O tym, iż warto inwestować w nowoczesne rozwiązania oraz projekty badawcze przekonało się już wielu przedsiębiorców. Wdrażanie nowych innowacyjnych produktów stanowi klucz do budowania przewagi konkurencyjnej na rynku.  Jednym z przedsiębiorców którzy docenił już wagę innowacyjnych rozwiązań jest Dariusz Kondys, właściciel firmy DTP-SOFT Sp. z o. o. mającej swoja siedzibę w Rabce-Zdrój.

DTP-SOFT od 2010 roku nieprzerwanie inwestuje w prace badawcze oraz rozwojowe, podejmując przy tym współpracę z jednostkami naukowymi takimi jak Uniwersytet Jagielloński czy Politechnika Krakowska.  Aktualnie firma jest w trakcie realizacji projektu badawczo rozwojowego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego „Inteligentny Rozwój 2014-2020”.  Projekt realizowany jest przy współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz kadrą naukową Uniwersytetu Jagiellońskiego.

PNIR2021 List Nominacyjny DTP SOFT SP. Z O.O 1

Celem prowadzonych przez DTP-SOFT prac badawczo-rozwojowych jest wprowadzenie na rynek unikalnego oprogramowania służącego do autonomicznego, proceduralnego generowania wirtualnych miast. Opracowywana technologia pozwalała będzie na efektywniejszą produkcję gier w zakresie generowania wirtualnych miast a do osiągnięcia tego celu system wykorzystywał będzie mechanizmy sztucznej inteligencji . Za realizowany aktualnie projekt oraz prowadzoną działalność w zakresie prac badawczo-rozwojowych, spółka DTP-SOFT nominowana została do „Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju” przyznawanej przez Centrum Inteligentnego Rozwoju. 

Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest już od 5 lat, wyróżniając w ten sposób inwestorów których sposób działania znacząco wpływa na inteligentny i zrównoważony rozwój gospodarki.