1 foto blyski 2 0 1 0 3 0

W weekend na terenie powiatu nowotarskiego ujawniono trzech nietrzeźwych kierujących.

W sobotę rano 17-latek na terenie gminy Czorsztyn kierował mercedesem pod wpływem alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód zabrał z domu bez wiedzy rodziców. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Z uwagi na skończone 17 lat, za popełnione przestępstwo i wykroczenie będzie odpowiadał, jak osoba dorosła.

Natomiast wieczorem w miejscowości Sieniawa mieszkańcy Małopolski udaremnili jazdę nietrzeźwemu 53-latkowi. Pijany mężczyzna wyszedł ze sklepu chwiejnym krokiem i wsiadł do swojego peugeota. Kiedy uruchomił silnik i zaczął gwałtownie cofać, świadkowie zdarzenia wyjęli kluczyki ze stacyjki i nie pozwolili, aby odjechał. Ten z obawy przed Policją uciekł pieszo w kierunku miejsca zamieszkania. Jednak zanim dotarł do domu został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Badanie wykazało u 53-latka ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Postępowanie w sprawie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju.

W niedzielę po północy w Ludźmierzu kierujący motorowerem, jechał „zygzakiem” całą szerokością jezdni. 48-latek został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy. Podczas czynności okazało się, że jest kompletnie pijany. Badanie wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek!

Nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie dla siebie, ale przede wszystkim dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu znacząco wpływa na nasz refleks i koncentrację, wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

źrdło: KPP Nowy Targ