131275907 230984281799016 3280008681663033771 o

Piątek przyniósł zróżnicowaną pogodę. W rejonach podgórskich miejscami pojawiały się przejaśnienia, ale były też miejsca bardziej pochmurne. W pozostałej części regionu dominowało zachmurzenie duże, a miejscami nawet całkowite. Temperatura kształtowała się w okolicach 0°C, nieco na plusie było jedynie w miejscach bardziej słonecznych. A co będzie się działo podczas weekendu? Oto szczegóły.

 SOBOTA
Jutro zachmurzenie umiarkowane i duże, a w rejonie Krakowa nawet całkowite. Dodatkowo możliwe są również miejscami mgły i zamglenia ograniczające widoczność do 100/300 m. Na ogół bez opadów, ale tam gdzie pojawią się niskie chmury typu stratus nigdy nie można wykluczyć jakichś drobnych opadów mżawki, śniegu lub deszczu.
Na termometrach zobaczymy ok. -1/+3°C, ale lokalnie na wschodzie województwa możliwe jest +4/+6°C.
Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich.

NIEDZIELA
W nocy z soboty/niedzielę w wielu miejscach utworzą się gęste mgły, a na Podhalu dodatkowo możliwy spadek temperatury do ok. -5°C. W ciągu dnia przewaga zachmurzenia dużego i całkowitego. Jakieś przejaśnienia mogą się przytrafić gdzieniegdzie na krańcach południowych. Nie zabraknie również mgieł, niektóre mogą ograniczać widoczność do 100/300 m. Dodatkowo miejscami możliwe są słabe i przelotne opady zarówno śniegu, jak i deszczu ze śniegiem a nawet marznącego deszczu.
Temperatura już bardziej wyrównana, wyniesie ok. -1/+2°C, a więc niezbyt ciepło.
Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny.

Prognoza została przygotowana dla nas przez serwis Meteo Małopolska.

meteo malopolska baner