130505457 228209038743207 498350540537040930 o

Nad Polską dominują w tej chwili dwie różne masy powietrza, dlatego mamy spore różnice w temperaturze, które widoczne są także w naszym regionie. 

 NOC
W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami wystąpią przelotne i na ogół słabe opady: na północy regionu może to być zarówno śnieg, jak i śnieg z deszczem oraz marznący deszcz. UWAGA!! DROGI W TYCH MIEJSCACH MOGĄ BYĆ LOKALNIE ŚLISKIE Z POWODU GOŁOLEDZI. Na pozostałym obszarze jeśli popada, to głównie deszcz.
W temperaturze spory podział. W pasie północnym odnotujemy -3/0°C, poza tym 1/4°C.
Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie nieco silniejszy z kierunków południowych i wschodnich.

WTOREK
Jutro nie zabraknie rozpogodzeń, ale i chmury też się pojawią, szczególnie im bliżej dzielnic wschodnich regionu tym może ich być więcej. Rano lokalnie mgły. W większości regionu raczej bez opadów, jedynie gdzieś w pojedynczych miejscach, głównie na wschodzie województwa może się przytrafić jakiś niewielki, przelotny deszczyk.
Najchłodniej nadal w pasie północnym regionu, gdzie odnotujemy ok. 1/3°C, poza tym od 5/8°C.
Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie w Beskidzie Niskim i Sądeckim może być okresami dość silny. Powieje z kierunków południowych i wschodnich.

W środę nadal północ chłodniejsza, południe cieplejsze. Będą miejsca pogodne ale też i takie gdzie zawisną niskie chmury i mgły. W nocy ze środy/ czwartek wejdzie do nas strefa opadów różnego rodzaju. Istnieje ryzyko deszczu marznącego powodującego gołoledź na większym obszarze regionu. W czwartek przewaga chmur i opady różnego rodzaju.

Prognoza zotała przygotowana dla nas przez serwis Meteo Małopolska.

 

meteo malopolska baner