2020 12 05 Kotelnica Bialczanska Bialka Tatrzanska narty zimia otwarcie stoku2667

W Białce Tatrzańskiej ruszyły dwie trasy, ale śniegu jest na znacznie więcej.

Zgodnie z zapowiedziami w sobotę 5 grudnia Kotelnica Białczańska otworzyła trasy narciarskie. Nie zabrakło także miłośników białego szaleństwa, którzy specjalnie na otwarcie przyjechali niemal z całej południowej Polski.

– To moje pierwsze narty. Nie mogłam się już doczekać i przyjechaliśmy całą rodziną – mówi Agnieszka ze Śląska.

Mimo iż otwarte dla narciarzy zostały tylko dwie trasy, to pracownicy kompleksu narciarskiego zapewniają, że śniegu mają wystarczająco dużo aby otworzyć kolejne trasy.  – Ten weekend jest dla nas wielkim testem. – mówi Paweł Nowobiski z Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska. – Musimy sprawdzić jak nasi narciarze będą zachowywać się w rygorze sanitarnym. Myślę, że w dniach następnych będziemy sukcesywnie otwierać kolejne koleje – dodaje pracownik ośrodka.

Pracownicy stacji narciarskich zgodnie twierdzą, że współpraca nad zachowaniem bezpieczeństwa i przestrzeganiem reżimu sanitarnego musi być obopólna. Stacje narciarskie przygotowały specjalne korytarze, które prowadzą do wejścia na krzesełka. Dzięki temu narciarze zachowują pomiędzy sobą odstępy. Są także pracownicy, którzy poza dezynfekcją ogólnodostępnych powierzchni zwracają także uwagę na to, czy zakrywane są usta i nos. O to jednak powinni dbać sami narciarze.

fot. Marcin Szkodziński

2020 12 05 Kotelnica Bialczanska Bialka Tatrzanska narty zimia otwarcie stoku2731

2020 12 05 Kotelnica Bialczanska Bialka Tatrzanska narty zimia otwarcie stoku2751

2020 12 05 Kotelnica Bialczanska Bialka Tatrzanska narty zimia otwarcie stoku2778