2020 12 03 Konferencja wojtow Bukowina Tatrzanska2467

Wydłużenie ferii do 10 tygodni oraz otwarcie hoteli i gastronomii w ścisłym reżimie sanitarnym to stanowisko samorządowców z terenów górskich. Ich zdaniem turystyka w Polsce nie przetrwa zamknięcia sezonu zimowego.

„Bezpieczny sezon turystyczny jest możliwy” zapewniali samorządowcy, którzy spotkali się dzisiaj (3 grudzień) w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej na konferencji prasowej z przedstawicielami mediów. Przedstawiciele gmin, miast oraz powiatów ponownie przedstawili wspólnie opracowane zasady sanitarne, które dadzą szansę na otwarcie hoteli i restauracji przy bardzo dużych obostrzeniach. O propozycji obostrzeń pisaliśmy w artykule: Proponowane obostrzenia dla hoteli i restauracji

Samorządowcy są pewni, że branża turystyczna nie przetrwa zamknięcia sezonu. Będzie to oznaczać, że turyści w hotelach pojawią się dopiero za 150 dni, co spowoduje falę bankructw i upadłości.

Burmistrz Szczyrku o zamknięciu turystyki powiedział bez ogródek. - Nie ma zimy, nie ma nas. Będzie to dla nas tsunami gospodarcze, które nas zmiecie - mówił Antoni Byrdy.

Samorządowcy z terenów górskich, które porozumiały się w sprawie sezonu zimowego oraz obostrzeń, z którymi są w stanie funkcjonować przedsiębiorcy wystosowali list do Prezesa Rady Ministrów, w którym proszą o spotkanie z Premierem, podczas którego będą mogli przedstawić swoje stanowisko i pomysł na rozwiązanie probleemu.

2020 12 03 Konferencja wojtow Bukowina Tatrzanska2568