gmina pierwsza20GMINA NOWY TARG. Kapituła  Ogólnopolskiego Konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom”, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze  doceniła gminę Nowy Targ w kategorii gmin do 40 tys. mieszkańców, nadając jej prestiżowy tytuł Gminy Przyjaznej Rowerzystom.

Konkurs ma na celu spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach,  tworzą rowerową infrastrukturę, inicjują lub wspierają organizowanie imprez rowerowych czy wydają rowerowe mapy i przewodniki. Konkurs to okazja do promowania gmin „przyjaznych rowerzystom”, ale również do dostrzeżenia zaangażowania władz, lokalnych stowarzyszeń i aktywistów działających na rzecz rozwoju turystyki w swoich okolicach.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym a w szczególności osobom, które naszą Gminę zgłosiły do konkursu, za docenienie i oczywiście zapraszamy na rower  –  dodaje wice wójt Marcin Kolasa .

W tym roku, ze względu na sytuację pandemiczną, uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz symboliczne wręczenie nagród odbyło się w trybie online:

https://www.youtube.com/watch?v=zbVYgxfjHyo&feature=share&fbclid=IwAR32gy2X23Kyz1WAXhYke5VdSpd_naU-0Y-PCCFjwi5R3Q6qHYm4thjeSYA

Fot. gmina Nowy Targ