2020 11 17 Serce na nakretki Koscielisko Kolo Gospodyn Wiejskich1817

 "Dobro to jedyna rzecz, którą się mnoży, gdy się ją dzieli" – to hasło przyświecało gospodyniom z Kościeliska.

Pomiędzy szkołą podstawową, a kościołem w Kościelisku ustawione zostało serce, do którego można wrzucać nakrętki z butelek. – Z jednej strony będzie nas wszystkich mobilizować do podejmowania działań ekologicznych, a z drugiej strony będziemy mieli szansę pomagać potrzebującym. Dziś tej pomocy potrzebuje Cristian Małek z Kościeliska, dla którego będziemy zbierać nakrętki – informują gospodynie w mediach społecznościowych.

Pomysł postawienia serca, które wszystkim pomoże w dzieleniu się dobrem z innymi powstał przez obostrzenia związane z pandemią COVID–19. – Ze względu na pandemię nie mogłyśmy podjąć wielu naszych standardowych działań. Nie było konkursu ciast, nalewek, zabawy dla mieszkańców – piszą gospodynie z Kościeliska. – Dlatego w sierpniu postanowiłyśmy, że ze środków pozyskanych z Małopolski Oddział Regionalny ARiMR ufundujemy dla naszej wsi serce – dodają.

Mimo iż serce stoi od niecałego tygodnia, już niemal całkowicie zostało napełnione. Mieszkańcy podtatrzańskiej wsi bardzo chętnie wrzucają nakrętki po napojach i chwalą pomysł gospodyń spod Tatr.

2020 11 17 Serce na nakretki Koscielisko Kolo Gospodyn Wiejskich1820