122890026 669262540394374 7499244505113435511 n

Z inicjatywy właściciela jednego ze szpitalnych sklepików rusza system zakupów na telefon, dzięki czemu zarówno sami pacjenci, jak ich bliscy mogą zamówić zakupy z dostawą na terenie szpitala.

Ten system to odpowiedź na zapotrzebowanie pacjentów i ich bliskich. Jak dobrze wiemy przez obowiązujące obostrzenia na terenie szpitali nie ma odwiedzin. Sami pacjenci również nie mają możliwości zrobienia zakupów, nawet w sklepie na terenie szpitala, ponieważ nie mogą opuszczać oddziałów.

Z pomocą jak zwykle przychodziły pielęgniarki, które robiły sprawunki pacjentom, jednak nie zawsze mają na to czas. Aby je odciążyć, jednocześnie nie pozbawiając pacjentów nabycia potrzebnych rzeczy właściciel sklepu – pan Grzegorz Hajnos po stosownych ustaleniach z dyrekcją wprowadził zakupy na telefon.

Aby sprostać potrzebom klientów zatrudnił on dodatkowych pracowników, którzy będą odpowiedzialni za dostarczenie sprawunków. Wszystko odbywa się w uzgodnieniu z dyrekcją szpitala w sposób bezpieczny. Pracownicy sklepu nie mają bezpośredniego kontaktu z pacjentami, zakupy przekazują z pomocą pielęgniarek przy wejściu na oddział.

Przebywający w szpitalu pacjenci mogą zadzwonić na numer: 535909523 i zamówić potrzebne artykuły, a pracownik sklepu dostarczy je pod drzwi oddziału, gdzie przekaże je paniom pielęgniarkom, które z kolei uiszczą opłatę za zakupy, przekazaną im przez pacjenta.

To jednak nie wszystko.

W sytuacjach nagłych, czy po wypadkach, czego oczywiście nikomu nie życzymy, my czy nasi bliscy możemy się znaleźć na oddziale bez pieniędzy i niezbędnych rzeczy.

Dzięki inicjatywie zakupów na telefon oraz dobrze zaopatrzonemu sklepowi pana Grzegorza mamy możliwość dostarczenia wszystkiego co w szpitalu potrzebne.

 Jak to działa?

- dzwonimy i zamawiamy zakupy osobie, która leży w szpitalu,

- pracownik sklepu podaje nam należną za nie kwotę,

- robimy przelew i wysyłamy jego potwierdzenie,

- po otrzymaniu potwierdzenia pracownik sklepu dostarcza zakupy na oddział, przekazując je pielęgniarce, która dostarcza je pacjentowi.

Asortyment sklepu jest wszechstronny. Są w nim:

różnorodne artykuły spożywcze, w tym gotowe kanapki, drożdżówki,

gotowe prezenty, zabawki dla dzieci,

art. na ciepło: kawa, herbata i pyszne zapiekanki,

artykuły przemysłowe oraz higieniczne,

piżamy, bieliznę, ręczniki i kapcie

baterie, słuchawki, prasę

oraz wiele innych.