1 foto blyski 2 0 1 0 3 0

23-letni nowotarżanin podpalił banner reklamowy, a następnie zadaszenie namiotu nad straganem. Dzięki błyskawicznej reakcji przejeżdżających nieopodal kierowców, nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia i podpalacz trafił w ręce funkcjonariuszy.

Wczoraj przed godziną 22, policjanci otrzymali zgłoszenie o podpaleniu banneru reklamowego wiszącego na ogrodzeniu posesji  przy ulicy św. Doroty w Nowym Targu. Po chwili funkcjonariusze  otrzymali kolejną informację o podpaleniu, tym razem namiotu nad straganem na osiedlu Bereki. Po przyjeździe policjanci zastali na miejscu dwóch mężczyzn i ujętego przez nich  23-latka.

Jak ustalono, jeden z mężczyzn przejeżdżając swoim samochodem przez os. Bereki zauważył osobę podpalającą namiot.  Natomiast drugi widząc płomienie natychmiast zatrzymał swoje auto i gaśnicą ugasił ogień. Mężczyźni nie pozwolili uciec podpalaczowi, dzięki czemu trafił w ręce funkcjonariuszy.

23-latek to mieszkaniec  Nowego Targu. Podczas zatrzymania był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało 2.85 promila alkoholu. Został zatrzymany w nowotarskiej komendzie, gdzie obecnie trzeźwieje. Dzięki reakcji osób postronnych nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia i być może kolejnych podpaleń. W zależności od wartości zniszczonych rzeczy,  23-latek może odpowiadać za przestępstwo lub wykroczenie.

źródło: KPP Nowy Targ/Dorota Garbacz