IMG 20211102 WA0007

W drugiej edycji zawodów firmowanych przez federację KSW, które rozegrano w Gliwicach, udział wzięło ponad 140 zawodników i zawodniczek z 55 klubów z całego kraju.

W tym gronie nie mogło zabraknąć reprezentantów Nowotarskiego Klubu Sportów Walki Hoły Team. Zdecydowanie z najlepszej strony pokazał się Adam Muzyka, który rywalizował w jednej z najmocniej obsadzonej kategorii 70,3 kg i okazał się najlepszy. Stoczył trzy zwycięskie pojedynki: pierwszy przez poddanie, dwa kolejne na punkty. W finale Muzyka, pokonał Piotra Sternaka z klubu Copacabana Warszawa, który we wcześniejszej fazie turnieju wygrał z innym reprezentantem NKSW Dawidem Marcinkowskim.

- Ogólnie najcięższy pojedynek stoczyłem sam ze sobą. W 12 godzin musiałem zbić 5 kilogramów, żeby zmieścić się w limicie. 10 razy byłem w saunie, tyle samo w wannie z gorącą wodą. Były momenty że mdlałem, ale koniec końców udało się dobić do 70 kg. Oczywiście to nie mogło nie odbić się na mojej dyspozycji. Nie do końca czułem się sobą. Mam nauczkę na przyszłość – przyznał Muzyka.

IMG 20211102 WA0001

W tzw. formule „pierwszego kroku” – czyli dla zawodników o stopniu zaawansowania początkujący - w kategorii kobiet swój pojedynek wygrała Weronika Kukuczka.

- Weronika co prawda stoczyła tylko jeden pojedynek, ale zrobiła duże wrażenie na obserwatorach – podkreśla trener NKSW Wojciech Hoły.

W turnieju wystąpił także Artur Przybęcki.

Łącznie w ciągu dwóch dni trwania turnieju stoczono blisko 120 pojedynków. Rozdano medale w 18 kategoriach z podziałem na płeć i wagę.