20211003 175338KRAKÓW - BAGRY. W rozegranych w miniony weekend żeglarskich Meczowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser Martyna Bystrowska zdobyła drugie miejsce i tym samym została wicemistrzynią Polski.

Wśród chłopców Jakub Gąsienica -Wawrytko zajął miejsce czwarte. Zawody rozegrano w Krakowie na zalewie Bagry Wielkie.

Równolegle na drugiej trasie odbyły się Otwarte Zespołowe Mistrzostwa Małopolski -  regaty w których rywalizują czteroosobowe zespoły. Do regat zgłosiło się sześć zespołów, w tym dwa z Klubu Sportowego Wiaterni.

Jednocześnie na trasie wyścigu jest 8 zawodników, a zespoły walczą każdy z każdym. Pierwszy zespół KS Wiaterni w składzie: Eliza Dudas, Natalia Gąsienica-Wawrytko, Nadia Wielkiewicz, Piotr Bystrowski - zdobył srebrny medal. Warto dodać, że zremisował on z zespołem, który zajął pierwsze miejsce, a o ostatecznym wyniku zdecydowała kombinacja zajętych miejsc w ich wspólnym wyścigu.

20211003 135913

Drugi zespół KS Wiaterni w składzie: Zofia Cichopek, Rafał Bednar, Ignacy Jankowski, Wiktor Wielkiewicz zajął miejsce czwarte, które dla tych młodszych i mniej doświadczonych zawodników jest wynikiem powyżej oczekiwań.

Poprawiająca się z pomocą Urzędu Miasta Nowy Targ i ZEW Niedzica S.A. baza sprzętowa Klubu pozytywnie wpływa na możliwości szkoleniowe, a w konsekwencji również na liczbę startujących zawodników i osiągane wyniki.