bh7

W niedzielę odbył się w Zakopanem kolejny Bieg Hasiora organizowany przez Muzeum Tatrzańskie.

Wytrwałych zawodników nie odstraszyło nagłe ochłodzenie pogody i poranny deszcz. O godzinie 9 z Kuźnic wystartowało 71 osób biegnących tradycyjnie pięciokilometrową trasą poprowadzoną do Galerii Władysława Hasiora. Także tym razem zapisało się w historii biegu wiele indywidualnych osiągnięć sportowych, a rekord Władysława Hasiora został pobity po raz kolejny, ale tym razem tylko przez jednego zawodnika.

W kategorii Open Mężczyzn pierwszy na mecie pojawił się Michał Talaga z Raby Wyżnej, który ukończył bieg z czasem 14:59, pobijając tym samym rekord artysty (15:34). Drugi był Patryk Rydzyński z Zakopanego z czasem 15:48, natomiast na trzecim miejscu zameldował się Maciej Bochnak z Raby Wyżnej z czasem 16:18.Tylko kilka minut później na metę dotarła czołówka kobiet, które wywalczyły miejsca na podium w kategorii Open Kobiet. Pierwsze miejsce zajęła Urszula Dudzik z Mszany Dolnej, z czasem 19:18, drugie Martyna Talaga z Raby Wyżnej z czasem 20:58 i trzecie miejsce Karolina Czarnecka z czasem 21:00.

bh22

Wszyscy zawodnicy w dynamicznym tempie i z zacięciem na twarzach ukończyli bieg zajmując kolejne miejsca w kategoriach wiekowych. Na mecie czekała na nich ciepła herbata i słodki poczęstunek, które towarzyszyły ekscytującej wymianie wzajemnych wrażeń z biegu. Po odzyskaniu pierwszych sił i w oczekiwaniu na dekorację zwycięzców zawodnicy udali się na indywidualne zwiedzanie Galerii Władysława Hasiora.Muzeum Tatrzańskie podkreśla, że cieszy się iż mimo dwuletniej przerwy w organizacji biegu tak wiele osób wzięło udział w tegorocznych zawodach. Partnerem IV Biegu Hasiora był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem, który po raz kolejny wspierał Muzeum Tatrzańskie cennym doświadczeniem i pomocą przy organizacji Biegu.Wszystkim zawodnikom organizatorzy serdecznie gratulują osiągniętych wyników, życzą dalszej niezawodnej formy i zapraszają już teraz za rok na kolejny bieg łączący kulturę, sztukę i sport w jednym.