P3860899GORCE. Te zawody gromadzą najodważniejszych, najtwardszych biegaczy górskich, a druga Turbacz Downhill przyniosła jeszcze lepsze rezultaty czasowe niż pierwsza, organizowana zeszłego roku znacznie później, bo po połowie października, już w przenikliwym zimnie i śniego-deszczu.

Na starcie tego najszybszego i najbardziej ekstremalnego biegu w Polsce stanęło 85 zawodników, jednak nie wszyscy ukończyli ponad 5-kilometrową trasę – trudną, bo pełną rowów, kamieni, mokrą i śliską; z matą pomiarową na Cyrwusówce, a metą honorową u podnóża Długiej Polany. 25 biegaczy nie zostało sklasyfikowanych.

P3860932

Organizatorem tych jedynych w swoim rodzaju  Mistrzostw Polski jest Fundacja Rozwoju Sportu i Promocji Obronności „MURAWA”, współorganizatorem – Miasto Nowy Targ, a partnerem głównym – gmina Nowy Targ, bo to w przede wszystkim po jej terenie biegnie trasa wytyczona przez nowotarskiego biegacza Piotra Biernawskiego. Udział sponsorów samorządowych i firm umożliwił zapewnienie zawodnikom atrakcyjnych pakietów startowych oraz nagród rzeczowych i pieniężnych.